Vai sievietei jābūt finansiāli neatkarīgai?

Ir ģimenes, kurās par materiālo nodrošinājumu atbildīgs viens no partneriem. Nereti par galveno pelnītāju kļūst vīrietis, kamēr sieviete izvēlas nestrādāt.

Šādu attiecību modeli vērtē Artūrs Utināns, RSU Psihosomatikas medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts psihoterapeits.

Protams, ja abi partneri ir nobriedušas personības un viņu attiecības ir harmoniskas, sieviete var arī nestrādāt, bet ar noteikumu, ka viņai ir iespēja sevi realizēt mājās un vienīgā sievietes dzīves jēga nav tikai bērni.

Diemžēl praktiskajā dzīvē justies tik droši iespējams diezgan retos gadījumos, jo mūsdienās nav nekādas garantijas, ka ar šo vienu cilvēku kopā nodzīvosim visu mūžu.

Var nepaiet ne divi, trīs vai pieci gadi, kad situācija pēkšņi var mainīties. Var noskaidroties, ka panterim ir mīļākais vai mīļākā, viena no pusēm var vēlēties pārcelties uz dzīvi ārzemēs vai arī kāds no partneriem pēkšņi var kļūt invalīds. Tāpat iespējams, ka pāra mājās ienāk kāds no partnera vecākiem, kurš vairs nespēj sevi aprūpēt pats.

Tas viss spēj izjaukt harmoniju pāra attiecībās, un tad, ja sieviete nav finansiāli neatkarīga, šajā situācijā viņas izvēles iespējas ir diezgan mazas.

Vēl partnerattiecībās pastāv tāds fenomens, ka otra puse centīsies vairāk pielāgoties un meklēt kompromisus tad, ja baidīsies savu partneri pazaudēt!

Ja cilvēkā ir apziņa, ka gadījumā, ja viņš vairs nestrādās, nepilnveidosies vai arī sāks slikti izturēsies, partneris viņu var atstāt, tas attiecībās ieliek zināmu pozitīvu saspringumu.

Turpretī, tiklīdz kāds no partneriem kļūst pārliecināts par to, ka otrs no viņa ir atkarīgs, viņš sāk izturēties nolaidīgāk un vienaldzīgāk, un tas var attiekties kā uz vīriešiem, tā sievietēm!

Sievieti vispār kaitina atkarīgs vīrietis, jo viņas dabā ir meklēt vīrieti – autoritāti, cilvēku ar savu mugurkaulu. Tad tiklīdz viņa jūt, ka vīrietis kļūst atkarīgs, sievietē mazinās kaisle pret savu partneri.

Līdzīgi ir arī tad, ja vīrietis apzinās savas partneres atkarību! Šajā gadījumā viņš kļūst drošāks un vairāk atļaujas.

Tāpēc es tomēr teiktu, ka partnerattiecībās gan vīrietim, gan arī sievietei labāk būt finansiāli neatkarīgiem vienam no otra!

Orange Weekends Blog pēc TVNET.LV un www.sieviesuklubs.lv materiāliem

2 atbildes “Vai sievietei jābūt finansiāli neatkarīgai?

  1. Manu prāt sievietei ir jābūt finansiāli neatkarīgai, tikai galvenais lai nav tā ka vīrietis paliek atkarīgs finansiāli no sievietes!

Atstājiet savu komentāru:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s